NE NEYE İYİ GELİR

Ağız kokusuna ne iyi gelir İbrahim Saraçoğlu cevaplıyor

Ağız kokusu sosyal ortamlarda kişiyi sıkıntıya sokan genellikle tedavisi güç bir sorundur. Bu makalemizde ağız kokusuna ne iyi gelir sorusuna İbrahim Saraçoğlunun verdiği cevaplar yer almaktadır.

Ağız neden kokar ?

 Ağız kokusunun başlıca iki sebebi vardır. Biri diş ve dişeti problemleri ikincisi ise mide rahatsızlıklarıdır. Diş etlerinizde sorun var ise bunu halledene kadar ağız kokusu olacaktır. İşin kötü tarafı diş eti sorunlarının geçici sorunlar olmadığıdır. Diş etleri iltihapları zaman zaman ağrı yapan, ağrı yapmadığı zamanlarda da ağız kokusu yapan ciddi hastalıktır. Üzerinde önemle durulması ve tedavi edilmesi gerekir. Diş çürükleri ve apseler de benzer kokulara neden olur. Ağız hijyenine dikkat ederseniz bu tür kokuları kısmen de olsa bertaraf edebilirsiniz.

Mide veya sindirim sisteminde sorun olan kişilerde de ağız kokusu olur. Asıl hastalık tedavi edilmeden ağız kokusu geçmez.
Ayrıca bademcik iltihabı, geniz akıntıları veya süreklilik arzeden bazı hastalıklar nedeniyle de ağız kokusu oluşabilir. Böyle durumlarda ağız kokusunu geçirmekten önce asıl hastalığın tedavisi için doktora gidilmelidir.

Ağız kokusu var ise bu sorun devamlılık arz edeceği için bu soruna karşı bazı önlemler alınmalıdır. İbrahim Saraçoğlu ağız kokusuna ne iyi gelir diye merak edenlere adaçayı ve maydanozu öneriyor.

Maydanoz gayet hoş ve baskın bir aromalı bir bitkidir. Sarımsak veya işkembe çorbası gibi koku veren gıdalardan sonra ağızdaki kötü kokuyu bastırmaya yarar. Bu tür yiyeceklerden sonra beş altı yaprak maydanoz çiğneyiniz.

Ayrıca adaçayı gargarası da ağız kokusuna iyi geliyor. Adaçayı gargarasından sonra maydanoz çiğneyerek ağız kokusunu giderebilirsiniz.
Fakat başlangıçta belirttiğim gibi ağız kokusuna neden olan faktörün belirlenip tedavi olunması daha önceliklidir. Ender Saraçın ağız kokusuna karşı önerileri de yukarıdaki videoda yer almaktadır.

 

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
biliyor