BAĞIRSAK HASTALIKLARI

Ahmet Maranki basura ne iyi gelir

Basur yastıkçıkları her sağlıklı kişide bulunur. Bunlar sol lateral, sağ anteriyor ve sağ posterior olmak üzere üç tanedir. İçerik itibariyle bağ doku, sinüzoidler ve düz kas ihtiva eden kan damarlarından meydana gelen kan damarları grubuna hemoroidal pleksus adı verilmektedir.
Basur yastıkçıklarının önemli bir görevi kişi ıkındığı zaman, intra-abdominal baskının arttığı anda büyümek ve anüsün kapalı tutmaktır. Venöz baskının çoğalması veya basur yastıkçıklarının aşağı kayması ile basur hastalığı meydana gelir.
Kabızlık basurun önemli bir düşmanıdır. Bitkiler konusunda uzman olan Ahmet Maranki basuru tıbbi bilgisi olmayan insanların anladığı dilde anlattı ve basura ne iyi gelir sorusuna cevap verdi.

Ahmet Maranki basur hastalığının nasıl oluşturduğunu örneklerle anlattı:

“Bağırsaklar bağışıklık sisteminin yüzde seksenini oluşturur. Bağırsaklarda besinleri parçalayan mikroplar bulunur. Bağırsak sisteminin bozulması hem bağırsak sistemini bozar hem de bağışıklığı etkiler.
Yemek yenildiği zaman bağırsaklara besini parçalamak için asitli karışımlar gönderilir. Bir et yemeği için asitlerin önemli bir kısmı kullanılır. Arkasından karbonhidrat yenirse kalan asitler ne eti ne de karbonhidratı parçalamaya yeter.
Besinlerin yeteri kadar parçalanamaması bağırsakların içinde soba borusunun kurumu gibi bir tabaka olmasına neden olur. Bu da kabızlığa neden olur. Çok yemek yiyenler ve şişman kişiler kabızlık ve basur olmaya yatkındırlar.Karaciğer ve safra kesesi sorunları olan kişiler de basura yatkındırlar.”
Ahmet Maranki bir öğünü yedikten 4-5 saat geçmeden yeni bir yemek yemenin bağırsakları zorladığını ve hemoroide neden olduğunu belirtti.
Basur tedavisinin memeyi kesme yoluyla olduğunu söyleyen Ahmet Maranki bu işleme karşı olduğunu, bitkisel tedavi seçeneklerinin kullanılmasını tercih ettiğini söyledi.

Ahmet Maranki basura ne iyi gelir

Basur hastalığının yanlış beslenme sonucu oluştuğunu söyleyen Ahmet Maranki zaytinyağlı pamuğu basur olan bölgeye koyulması halinde bir hafta on gün içerisinde sonuç vereceğini söyledi.
Basur tedavisini desteklemek üzere incir, gün kurusu kayısı ve mürdüm eriği yenmelidir.

Kabızlık basuru tetikleyen bir unsurdur ve basur tedavi etmek için önce kabızlığı gidermek gerekir. Kabızlık bakteriyel kaynaklı ise sarımsak yemek gerekir.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
biliyor