BAĞIRSAK HASTALIKLARI

Bağırsak Mantarı Nasıl Tedavi Edilir ?

Vücudumuzda en fazla bakterinin bulunduğu yer bağırsaklarımızdır. Tabiri caiz ise pis işçilik yapılır burada. Bununla birlikte vücudumuz öyle mükemmel bir mekanizmadır ki sıhhi şartlara uyulduğunda ve uygun beslenildiğinde bağırsaklara zarar gelmeden yıllarca yaşayabiliriz. Bağışıklık sistemimizde düşüklük, kirli sular, uzun süreli antibiyotik kullanımı gibi sebeplerle bağırsak florası bozulursa bağırsak mantarı gibi istenmeyen vakalarla karşılaşılabilir.

Karın ağrısı, şişkinlik, halsizlik, mide bulantısı, ishal gibi şikayetlerle ortaya çıkan bazen de başka bir hastalık için tetkik yapıldığında tesadüfen öğrenilen bağırsak mantarı eğer üzerinde durulmaz ise tıpkı ayak mantarı gibi inatçı bir hastalığa dönüşebilir.

bağırsak mantarı

Hastalıkların tedavisini komşulara sorarak veya kendimizce formüller üreterek değil, işin uzmanına giderek aramalıyız. Fakat bazı konularda doktora gitmeye çekiniriz. Bağırsak sorunları da bunlardan birisidir. Gaita vermek (yeniden ve yeniden ) bize sıkıntı verdiği gibi kolonoskopi denilen görüntüleme yöntemi de çoğumuzu ürkütür.

Bu nedenlerle bağırsaklarımızdaki sorunları doktora gitmeden halletmek isteriz. Hiçbir şey doktor tedavisinin yerini tutmaz ancak siz yine de doktor tedavisine ek veya alternatif yöntemleri denemek istiyorsanız. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun bağırsak mantarı kürünü tavsiye edebilirim.

İbrahim saraçoğlu bağırsak mantarının vücuttan silinmesi için aynı safa bitkisi ile hazırlanan kürü tavsiye ediyor. Kür şu şekilde hazırlanıyor;

Bir bardak sıcak suya bir tutam aynısafa bitkisini atın ve birkaç dakika kaynamaya bırakın. Ilıdıktan sonra günde iki kez kullanın. Tedavinin yararını görmeniz için bunu bir ay düzenli kullanmanız gerekiyor. Bir önemli husus da bu kür içeceğiniz zaman hazırlamanız. Bir kere hazırlayıp bir hafta kullanmak diye bir şey yok. Umarım faydasını görürsünüz.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
biliyor