BAĞIRSAK HASTALIKLARI

Feridun Kunak kabızlık

Feridun kunak için acı çehre bitkisini öneriyor. 3-4 tane acı çehre bitkisini havanda dövüp bol su ile yutunuz. Birkaç gün bunu kullanabilirsiniz. Sürekli olarak acı çehre ile kabızlığı gidermeye çalışmak doğru değildir.
Kabız olanlar egzersiz yapmalı bağırsaklara masaj yapmalıdır. Göbek deliğinin dört santimetre altı, üstü ve yanlarına masj yapmak bağırsak tembelliğine iyi gelir. Bağırsaklardaki sindirimin akış yönü sağdan soladır. Karına sağdan sola masaj yaparak bağırsakları rahatlatabilirsiniz. Feridun Kunak kabızlık için akupunktur tedavisini de öneriyor. Aşağıdaki videoda akupunktur noktaları ve nasıl masaj yapılacağı gösteriliyor.

Feridun Kunak kabızlık kürleri

1.Kür:Kabızlık çayı

10 adet incir, 10 adet kayısı ve bir litre su ile kabızlık çayı yapabilirsiniz.

2. Kür:Kabızlık içeceği

1 kase yoğurt, 1 adet armut, 2 adet kayısı, 2 adet incir, 1’er yemek kaşığı keten tohumu, yulaf ve zeytinyağı ile kabızlığa iyi gelen içecek yapabilirsiniz. Yapımı aşağıdaki videodadır.

3.Kür: Hemoroid kürü

Bir litre kaynar suya, bir tutam lavanta, bir tutam ısırgan yaprağı, bir tutam ebegümeci ve bir tutam at kestanesi atılır ve 10-15 dakika kaynatılır. Daha sonra ocaktan alınıp suyu süzülür.
Süzülen sıcak su leğene boşaltılır ve normal su ile biraz ılıtılır. Bu suyun içine 15 dakika oturulur ve hemoroid bulunan bölgeye uyuşturucu krem sürerek dışarı çıkan damar ovularak geri sokulur.

 

4. Kür: Kabızlık için sirke kürü

3 bardak kadar beyaz lahana küçük küçük doğranır ve bir kavanoza konur. Üzerine rendelenmiş kara havuç (bulamazsanız normal havuç da olur) eklenir. 4 litre su eklenir. Bir çay bardağı sirke ve bir çorba kaşığı tuz eklenir. Son olarak acı çehre bitkisi eklenip karıştırılır.
Kavanozun kapağı kapatılıp 15-20 gün beklenir. Kabız olanlar sabah akşam tok karnına içecekler. Kabızlığı fazla olanlar zeytinyağı ekleyip içebilir. Bu kür bağırsakları çalıştırır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
biliyor