NE NEYE İYİ GELİR

İbrahim Saraçoğlu güneş lekelerine ne iyi gelir cevaplıyor

İbrahim Saraçoğlu güneş lekelerine ne iyi gelir sorusunu cevaplıyor. Havaların ısınması ve güneşin kendisini daha fazla göstermesi ile birlikte güneş lekeleri sorunu ortaya çıkıyor. Tatilden bronzlaşmış olarak dönen kadınlarımız güneş lekelerini çıkarma formülleri arıyor.

Kumsalda alabildiğine güneşlenme veya açık havalarda fazla dolaşırken maruz kalınan UVA ve UVB ışınları cilde zarar veriyor. Işınlar vücuttaki melanini artırıyor ve güneş lekeleri oluşuyor. İbrahim Saraçoğlu güneş lekelerine karşı şunları öneriyor.

Güneş lekelerine ne iyi gelir

İbrahim Saraçoğlu güneş lekelerine soya fasulyesinin iyi geldiğini söylüyor. Soya fasulyesini bir gün öncesinden ıslatınız. Ertesi gün bir tencereye soya fasulyesini suyu ile beraber tencereye koyup bir miktar daha su ekleyerek 20 dakika kaynatınız. Tencere kapağı bu süre zarfında kapalı olmalıdır.

20 dakika sonra fasulyeler kırmızıdan kahverengiye çalan bir renge girer. Suyu süzün ve bir pamuk yardımıyla güneş lekelerinin olduğu bölgelere sürün.Bir kaç saat sonra bu bölgeyi ılık su ile temizleyin.

İbrahim Saraçoğlu güneş lekeleri için kayısı ve elmayı da tavsiye ediyor. Bir elmanın kabuğu ve çekirdekleri çıkarılmış 4 adet kayısı tencereye konur. Üzerini örtecek kadar su ekleyip 5 dakika kaynatılır. Çatalla lapa haline getirip ılıyınca güneş lekelerinin bulunduğu bölgeye sürülür. Bu kürü haftada iki kez uygularsanız güneş lekelerine karşı etkili olur. Kürün her seferinde yeniden hazırlanması gerekiyor.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
biliyor