REFLÜ

İbrahim saraçoğlu reflü ve ülseratif kolit kürleri

Reflü ve ülseratif kolitin bitkisel tedavisi için ibrahim Saraçoğlu kür tavsiyelerinde bulundu. İbrahim Saraçoğlu reflü, gGastrit ve ülser için karnabahar, aynısafa (portakal nergisi) bitkilerini öneriyor.
Gastrite helikobakter pylori bakterisi de neden olduğundan midede helikobakter varsa yok edilmelidir. Bu bakteri mide kanseri tetikliyor. Brokoli helikobakteri yok eder.

Reflü için aynısafa kürü

Aynısafa bitkisi tepeleme 1 tatlı kaşığı 1 bardak suda 3 dakika kaynatıp ılımaya bırakılır. Ilıdıktan sonra süzüp suyu içilir. Bu bitkinin çiçekleri turuncudur kasımpatıya benzer.
Reflü için aynısafa kürü günde bir defa akşam yemeklerinden sonra olmak üzere kullanılır.
Bu kür ülser için de kullanılabilir. Ülser ile ülseratif kolit karıştırılmaktadır. Ülser midede yara oluşmasıdır. Ülseratif kolit ise kalın bağırsakta iltihap oluşmasıdır.
Ülseratif kolit hastaları domates, süt, karpuz, acı baharat, peynir ve sarımsak tüketirlerse bu hastalık daha da azabilir. Yoğurt tüketmelerinin bir sakıncası yoktur. Fermante olarak laktozunun dörtte birini kaybetmiş yoğurt sindirim sistemi için faydalıdır.

Ülseratif kolit için kürler

Ülseratif kolitin bitkisel tedavisi için bir yemek kaşığı süpürge otu havanda dövülür ve günde üç kere su ile birlikte aç karnına yutulur.
Öğleden sonra ve akşamları limon melisa kürü uygulanır. Ülseratif kolit hastaları 10-15 dakikada bir ginde 20-30 kere tuvalete gitmek zorunda kalırlar.
Ülseratif kolit hastaları ilaç kullanıyorsa (5 mg den fazla kortizon kullanıyorlarsa) bitkisel kür işe yaramaz. Kortizon bitkisel kürün faydalarını maskeler. Eğer kortizonu daha az kullanıyorlar ise limon melisa kürü uygulayabilirler.
Ülseratif kolitin akut döneminde şiddetli ishaller olur. Bu zamanlarda ishali geçirmek için 9-10 adet kuru karanfil ortadan kırılarak öğle ve akşam yemeklerinin öncesinde su ile yutulur. Kuru karanfilin açıkta beklemiş olanlarından değil, kapalı yerlerde satılanlardan almak gerekir.
Karanfil kürünü 12 yaş ve üzeri kişiler kişiler kullanmalıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
biliyor