REFLÜ

Mide yanmasının belirtileri nelerdir

Günümüzde sık rastlanılan hastalıklardan birisi mide yanmasıdır. Genel sebepleri stres ve kötü beslenme olan bu makalede mide yanması belirtileri hakkında bilgi verilecektir.

Mide yanmasının belirtileri oldukça bellidir. Midemizden yukarı doğru, göğüs kafesinin arkasından yükselen bir yanmadır. Yanma şiddetli ise acı su ağıza kadar gelebilir. Mide yanması REFLÜ ve GASRİT gibi mide rahatsızlıkları sonucunda oluşmaktadır.Eğerki İhmal edilirse tahriş olan bölgelerde yaralar oluşur ve hastalık kronik hale gelir.

AŞIRI MİDE YANMASI :

Aşırı Mide Yanması, kaçınmak için bize  rahatsızlık veren yiyecek ve içeceklerden uzak durmalıyız, Bunun için uygun bir beslenme programı oluşturulması gerekmektedir. Mide yanmasının sebepleri sadece bunlarla kalmıyor tabiki. Diğer sebepler ise; Gıda alerjisi, Bakteriyel enfeksiyonlar, Safra kesesi hastalıkları, Mide ülseri, stres ve daha  pek çok rahatsızlık mide yanmasına neden olmaktadır. Düzenli olarak meydana gelen ve şiddeti artan mide yanması bir çok şikayeti oluyor ama buna kişi kendi basına çözüm yolu aramak yerine öncelikle bir doktora görünmesini tavsiye ederim .

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
biliyor