NE NEYE İYİ GELİR

Osman Müftüoğlundan sağlık tüyoları

Osman Müftüoğlu katıldığı bir TV programında sağlıkla ilgili tüyolar verdi. İşte bazıları..

Kan Grubu ve Kalp Krizi

Kan grubu 0 olanların riski çok daha fazla ancak kan grubu AB olanların riski çok daha az. Bunun henüz net bir şekilde kanıtlanmış bilgi olduğunu öne sürmek ve sizinle paylaşmak çok da doğru olmayacaktır ancak uzmanların büyük bir kısmı bu konuda hemfikir!

Erkeklerde Saç Dökülmesi ve Moral Bozukluğu

Saçı olmayan erkeklerin büyük bir kısmı param olmasa saçım olsa diyor… Evet yapılan araştırmalar bunu ortaya koyuyor ve saç ekimine olan ilgi de inanılmaz fazla. Bu konuda teknolojik olarak muazzam bir şekilde ilerledik ve daha da önemlisi uzman sayımız da muazzam bir şekilde arttı.

Kronik Depresyonun Alzheimer Üzerindeki Etkisi

Depresyon, her hastalıkta olduğu gibi Alzheimer konusunda da tetikleyici bir unsur olarak karşımıza çıkıyor ve özellikle yaşlı kimselerin stresten ve sıkıntıdan biraz daha uzak durması gerektiği belirtiliyor.

Zatürre Aşısı Yüksek Koruma Sağlıyor

Zatürre aşısı son dönemde bir adım daha öne çıkıyor ve özellikle yaşlı hastalarda bu aşının yapılması ile birlikte yüksek koruma sağladığını da belirtmek gerekiyor. İmkanınız varsa eğer bu konuyu ciddiye almanız tavsiye ediliyor.

Mevsim Geçişlerinde Daha Çabuk mu Kilo Alınır?

Uzun süreli devam eden sıcak havalara kısa sürede uyum sağlayan metabolizma, kış ayları ile birlikte farklı bir geçişe hazırlanıyor ve işte bu süreçte kilo almanız da daha kolay hale geliyor. Her bünye için aynı şeyleri söylemek çok da doğru olmayacaktır ancak büyük bir kısmımız bunu yaşıyoruz.

Ağız Kuruluğu Diyabet Belirtisi midir?

Tek başına kesinlikle bir belirti değildir ancak gün içerisinde meydana gelen uyku ve halsizlik ne yazık ki diyabet belirtileri arasında yer alıyor. Yapmanız gereken bir an önce uzmanlardan yardım almak ve teşhisi daha erken gerçekleştirmek olacaktır.

Parkinson Erkeklerde Çok daha Fazla Görülüyor

Genelleme yapmak kesinlikle doğru olmayacaktır ancak erkeklerde çok daha fazla görüldüğü de bir gerçek! Özellikle yürüme ve hareket etme konusunda sorun yaşıyorsanız bir an önce bir uzmandan yardım almanız gerekiyor. Parkinson hastalığı kendini net bir şekilde belli etmez ve teşhis süreci de oldukça sıkıntılıdır, bu yüzden erken davranmak ve sık sık kontrollere gitmekte fayda var.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
biliyor