NE NEYE İYİ GELİR

Saç beyazlamasına ne iyi gelir İbrahim Saraçoğlu cevap veriyor

Yaş ilerledikçe saçlar hem beyazlamaya başlar hem de dökülür. Saç beyazlamasına ne iyi gelir sorununa İbrahim Saraçoğlunun verdiği cevapları bu makalede bulabilirsiniz.
Saçın beyazlaması veya dökülmesi genellikle genetik kodlar çerçevesinde gerçekleşir. Yani saç beyazlaması büyük ölçüde kalıtımsaldır. Bununla birlikte bir miktar çevresel koşullar, yani yediklerimiz içtiklerimiz ve yaşam tarzı da bu süreci etkiler.
Saçlarda melanin denilen bir madde bulunur ve bu madde yaş ilerledikçe etkisini kaybeder. Saç beyazlamasının nedeni budur. Saçlar tamamıyla beyazladıysa bundan geri dönüş yoktur. Ancak beyazlar tek tük ise bu süreç uzatılabilir.

Saç beyazlamasına ne iyi gelir ?

 İbrahim Saraçoğlu saç beyazlamasına ne iyi gelir diye soranlara sarımsaklı yoğurdu tavsiye ediyor. Sarımsaklı yoğurt, kızartmalara yemeklere hem güzel bir sos hem de saç beyazlamasını engelleyici kürdür. İbrahim Saraçoğlu haftada üç defa sarımsaklı yoğurt tüketilmesini tavsiye ediyor.

Saç beyazlamasına iyi gelen başka bir şey de çörek otu yağıdır. Belki çörek otu yağını aktarlarda bulamayabilirsiniz ama çörek otu kolaylıkla temin edilebilir bir maddedir. Bir miktar çörek otunu havanda döverek bir bardak su ile içebilirsiniz. Çörek otu yağını soğuk kompres yaparak saç beyazlamasını yavaşlatabilirsiniz. BU maddeyi kesinlikle sıcak tüketmeyiniz, çünkü ısındıkça oksitlenir ve özelliğini yitirir.


Yukarıda yer alan videolarda İbrahim Saraçoğlu saç dökülmesi ve saç dökülmesi hakkında önemli bilgiler veriyor.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
biliyor