NE NEYE İYİ GELİR

ibrahim saraçoğlu mide iltihabı kürü

ibrahim saraçoğlu mide iltihabı kürü, ileride ülserin pençesine düşmek istemeyenlerin uygulayabilirler.
Mide iltihabı gastrit olarak adlandırılmaktadır. Yüzde doksan oranda helikobakter pilori gibi bakteri türlerinin midenin iç duvarına yapışıp enfeksiyon yapmasıyla oluşur. Bu tür enfeksiyonlar vücudun asitlere en dayanaklı tabakalarından biri olan mide duvarı zarını önce inceltir daha sonra da delikler açmaya başlar.

Mide iltihabı başlangıcında kişi ağrı hissetmeyebilir. Ama bir süre sonra ara sıra yoklayan mide ağrıları başlayacaktır. İşte tam bu sırada bitkisel tedaviye başlamak rahatsızlığın önünü almak için yeterli olabilir.

Stres, çay-kahve alışkanlığı, alkol ve yağlı yemekler mide iltihaplarının yol açtığı yaraların daha kolay açılmasına ve derinleşmesine neden olurlar. Bu süreçte kişi tedaviyi ihmal ederse gastrit ülsere dönüşür ve bu hastalık çoğu kişide ömür boyu sürer.

Mide iltihabının yol açtığı ufak tefek ağrıları bir çay bardağı süt ile geçiştirmek mümkündür. Süt mide asitlerinin nötürlenmesine yarar ve midenin asitli sıvısını daha az yakıcı hale getirir. Her mide ağrısı ile karşılaştığınızda bir çay bardağını geçmemek kaydı ile süt içerseniz iltihap yarasının derinleşmesini engelleyebilirsiniz.

Mide iltihabı tedavisi

Mide iltihabına çoğunlukla bakterilerin neden olduğu düşünüldüğü için doktorlar hastaya antibiyotik tedavisi başlamaktadır. Antibiyotik tedavisine başlanırsa doza ve tedavi süresine riayet etmek gerekir. Yarıda kesilen antibiyotik tedavisi ortamdaki bakterilerin antibiyotiğe direnç kazanmasına ve daha da güçlenmesine neden olur.

Antibiyotik tedavisinden sonra bakteriler mideden temizlenir ve iltihap zamanla kurur. Bu süreçte doktor bilgisi dahilinde ibrahim saraçoğlu mide iltihabı kürü uygulamak tedaviye yardımcı olacaktır.
ibrahim saraçoğlu mide iltihabı kürü

Aynısafa kürü

Bazı yörelerde portakal nergisi olarak bilinen ve bahçe süslemesinde de kullanılan aynısafa bitkisinin kurutulmuşu ile hazırlanan kür dozuna göre uygun hazırlanırsa ve tavsiye edilen sürede kullanılırsa midedeki iltihaba iyi gelmektedir. Kürün hazırlanması için bir su bardağı miktarınca klor içermeyen su kullanılır. Bir bardak su demliğe konup kaynatılır ve kaynamaya başlayınca bir tutam aynısafa bitkisinden atılır. Ocağın altı kısılıp altı yedi dakika demlenmesi beklenir.
Bu kür öğleden önce bir kere ve ikindi vakti de bir kere olmak üzere günde iki kere hazırlanır ve içilir. Bir ay boyunca ibrahim saraçoğlu mide iltihabı kürü uygulanır. Eğer şikayetler devam ederse bir iki hafta ara verip yeniden bir ay uygulanır.

Karnabahar kürü
ibrahim saraçoğlunun diğer mide iltihabı kürü karnabahar ile hazırlanmaktadır. Bunun için 200 gram karnabahar yeterlidir. Aynısafa küründe olduğu gibi önceden tek başına su kaynatılır. 1,5 bardak miktarı su kaynamaya başlayınca birkaç parçaya ayrılan karnabahar suya eklenir ve 5 dakika kaynatılır. Bu süre aşılmamalıdır. Daha fazla kaynatılırsa etkin maddelerin özelliği kaybolmaya başlar.
Aynısafa kürü uygulandıktan sonra bir hafta ara verip bir ay boyunca karnabahar kürü uygulanır.
bir defada çok yemek yerine sofradan doymadan kalkıp acıktıkça ara öğün yapmak gerekir.

Related Articles

One Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
biliyor