NE NEYE İYİ GELİR

Yüksek Tansiyona Ne İyi Gelir İbrahim Saraçoğlu’ndan Öneriler

Millet olarak çabuk sinirlenen kanı beynine sıçraması için vesile arayan insanlarız. Maalesef ülkemiz kalp ve tansiyon rahatsızlıklarının çok görüldüğü bir bölge. Kıtaların birleştiği coğrafya bizlere her derde deva şifalı bitkileri bize cömertçe sunsa da hala yanlış beslenmeye devam ediyoruz.

Besinlerin vücuda etkileri konusunda derin araştırmaları bulunan Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu yüksek tansiyona ne iyi gelir sorusunu cevaplıyor. Konuşmasında çoğumuzun bilmediği  hayata tesir eden bilgileri paylaşan İbrahim Saraçoğlu sebebi bilinmeyen yüksek tansiyonu açıkladı.

Esansiyel hipertansiyon olarak tanımlanan rahatsızlığın halk dilindeki adı sebebi bilinmeyen yüksek tansiyondur. Damarlardaki kan basıncının bilinen bir sebebe bağlı olmaksızın aşırı artış göstermesidir.

Oluşum nedeni genel hipertansiyon etkenlerinden bağımsızdır. Böbrek rahatsızlıklarından iki yudum alkole kadar esansiyel hipertansiyonu tetikleyebilecek bir çok faktör bulunmaktadır.

İbrahim Saraçoğlu esansiyel hipertansiyonun %95 sebebi hamilelikte yaşanan anemi yani kansızlık olduğunu söyledi. Ailede yüksek tansiyon hastası var ise bu da bir etken.

İbrahim Saraçoğlu Yüksek Tansiyon Kürü

Bu kür yapılması kolay etkisi yeterli bir kürdür. Günde bir defa yarım bardak suya yarım limon (yani yaklaşık iki yemek kaşığı kadar) sıkılır ve içilir. Bu kür ayrıca damar sertliği (Arterioskleroz) rahatsızlığına da iyi gelir.

Doktor tavsiyesi ile ilaç kullananlar ilacı bırakıp bu kürle yola devam etmek gibi bir hataya düşmemeliler. Bu kür doktor tedavisine yardımcıdır ve yüksek tansiyona iyi gelir.

Bu kürü kuvvetlendirmek için maydanoz, sarımsak ve limon karışımından oluşan kür uygulanır. Bu üçlü karışımı uygularsanız limon kürüne gerek kalmaz.

Sarımsak tansiyonu düşürür ama tansiyonun bir çok sebebi vardır. Her çeşit tansiyona karşı etkili değildir.

Tansiyon böbrek hastalıkları, tiroid fonksiyonları ile ilgili veya akciğer hastalıklarına bağlı olarak da çıkabilir. Akciğer hastalıklarına bağlı ortaya çıkan yüksek tansiyona pulmoner hipertansiyon denir.

Yukarıda bahsedilen kürler 15 gün uygulanmalı, bu esnada kullanılan ilaçlara devam edilmelidir.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
biliyor