NE NEYE İYİ GELİR

ibrahim Saraçoğlu soğan kürü

İbrahim Saraçoğlu polikistik over sendromu ve endometriozis hastalıklarına iyi gelen soğan kürünün nasıl yapılacağını ve başka nelere faydalı olduğunu katıldığı televizyon programlarında anlattı.
Çikolata kisti, dermoid kistler ve polipler üzerinde de etkili olan soğan kürünün nasıl yapıldığı aşağıdaki videoda detaylı olara anatılmaktadır.

ibrahim Saraçoğlu soğan kürü nasıl yapılır

Bir büyük baş kuru soğan dörde bölünüp kaynamakta olan bir buçuk bardak suya atılır kısık ateşte ve ağzı kapalı olarak 5 dakika kaynatılır.
Soğan kürünü ülser ve gastriti olanlar uygulayamaz. Soğan kürü gribe karşı da etkilidir. Salgın zamanlarında kullanılmalıdır. Soğan suyu akciğerin epiteryal hücrelerine sızan virüsleri yok ediyor.
Soğan kürü sabah aç karnına veya kahvaltıdan bir saat sonra içilir. Bir de akşam yemeğinden önce veya akşam yemeğinden bir saat sonra içilir. 15 gün düzenli kullanılması grip için etkilidir.
Bu kür soğumadan içilmelidir. Soğuyunca fermante olmaya başlar. Sıcakken içindeki kükürtten azami şekilde istifade edilir.İçerken de yudum yudum içilir.
Katıldığı programda ibrahim Saraçoğlu’na soğanı çiğ yemenin de aynı faydayı verip vermediği soruldu. Saracoğlu ikisinin aynı şey olmadığını söyledi.
Diğer bir soru ise soğan içeren salata buzdolabına konduğu zaman yenilebilir mi idi. Saraçoğlu buzdolabında bekleyen salatayı yiyince ürik asidi artıracağını ve yenmemesi gerektiğini söyledi.

Diyanet TV’ye katılan İbrahim Saraçoğlu soğan kürü hakkında ilave bilgiler verdi.
“Polikistik over yani yumurtalık kisti idiopatiktir, sebebi bilinmez. Yumurtalık kistinin bitkisel tedavisi için soğan kürü 15 gün, sabah akşam aç karnına olmak üzere günde iki kez kullanılır. Bu kür adet döneminde kullanılmaz. Adet bittikten 2 gün sonra küre başlanabilir. Adete 10 gün kala başlayıp 10 gün boyunca kürü uygulayabilirsiniz.
İbrahim Saraçoğlu polikistik over sendromu için verilen bazı ilaçları sadece şikayetleri örttüğünü kisti doğrudan tedavi etmediğini söyledi. Bu ilaçların verilme nedeninin polikistik over sendromunun yol açtığı adet düzensizliğini gidermek olduğunu söyledi.

Hamile kalmak isteyenler için İbrahim Saraçoğlu soğan kürünün yanı sıra testere dişli aslan pençesi kürü nü de tavsiye ediyor. Bu iki kür menopoza da iyi geliyor.
diğini

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
biliyor