GASTRİT

Gastritte bitkisel tedavi işe yarar mı

İnsanoğlunun doymak bilmeyen iştahı ve hırsı sadece etrafına değil kendine de zarar veriyor. Geçen yüzyıldan miras kalan rekabetçi anlayış nedeniyle az zamana çok şeyler sığdırmak ve her gördüğünü elde etmek arzusu stresi körüklüyor.

Gastritin temel iki nedeni var. Birincisi hesapsız kitapsız ve aşırı beslenme, diğeri ise hepimizin başındaki bela stres. İstatistiklere göre gastrit hastalığı günden güne artıyor ve görülme yaşı da düşüyor.

Maalesef modern tıp gastrite karşı etkin tedavi üretebilmiş değil. Gastrit ilaçları kullanıldığı sürece ağrıları dindiriyor, bir iki gün ihmal edince sancılar yeniden nüksediyor. Alınan ilaçların bir yere faydası dokunurken başka organları zorlaması da cabası.

Görülüyor ki gastrit hastalığında tek başına tıbbi tedaviye bel bağlamak yeterli değil. Mutlaka beslenme alışkanlıkları gözden geçirilmeli, stresi azaltacak çareler de aranmalı.

Öte yandan modern bilimle yarışan bir de alternatif tıp sektörü var. Binlerce yıldır halkın deva aradığı şifalı bitkiler müzmin hastalıkların tedavisinde kullanılıyor.

Peki gastritte bitkisel tedavi işe yarar mı, yoksa sadece zaman kaybı mı ?

Modern tıbbın çaresizliği insanları bitkilere yöneltiyor. Gerçek şu ki bitkilerden şifa bulanların sayısı da az değil. Elbette deneyip sonuç alamayanlar da var. Bu da şifalı bitkileri denenmeye değer kılıyor.

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu şifalı bitkiler konusunda uzmanlaşmış birisi. Ama her zaman söylediği bir şey var. “Bitkisel tedavi, tıbbi tedavinin yerine geçmez, doktorun verdiği ilaçları da kullanınız.

Saraçoğlu’nun mide için önerdiği iki adet önemli bitki var. Biri aynısafa bitkisi. Diğeri ise brokoli/karnabahar. Brokoli ve karnabahar aynı ailenin bitkileri olduğu için ikisini bir saydım.

Bu bitkilerle yapılan kürlerin gastrit tedavisine yardımcı olduğu söyleniyor. İşe yarar mı? Denemek gerek.

Bitkisel tedaviye ek olarak Şifalı Taşlar konusu da ilginizi çekebilir.

Related Articles

One Comment

 1. Enfeksiyonel iltihabi hastalıkların
  modern tıpta tedavisi yoktur.Fakat Doğal yöntemlerle kalıcı,yanetkisiz,güvenilir tedavisi mümkündür.
  Hazırladığım Apiterapi karışımlarla (Organik sertifikalı Bal,Propolis,Polen,Arı Sütü,Arı Ekmeği (Perga) ) tıbbın tüm imkanlarını tüketen yüzlerce
  ÜLSER,GASTRİT,ÜLSERATİF KOLİT,CROHN,REFLÜ, hastalarının kalıcı olarak iyileştiklerine bizzat şahit oldum,
  Propolisin doğadaki en güçlü antibiyotik ten 100 misli daha güçlü dür.Hiç bir yanetkisi yoktur.Propolis, GASTRİT ve ÜLSER e sebep olan
  helicobacterpylori bakterisinin yokedilmesinde ve mide zarında oluşan iltihabın kurutulmasında,yüksek antibiyotik,Antiviral ve antienflamatuar
  etkisiyle bu hastalıkların tedavisinde doğadaki en üstün,en etkili çözümdür.Bu formülü bulan Japon bir Dr.dur…
  Erzurum Ziraat Mezunu 34 yıllık Apiterapi Uzmanıyım,Organik Ürün temini ve kullanım yöntemleri için,
  05324063215 & 05050658499 nolu tlf.ve Whatsapp tan ulşblrsnz.Saygılarımla.Kadir Onay….
  Apiterapi Merkezi Youtube & apiterapimerkeziinstagram

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also
Close
Back to top button
biliyor