MİDE ÜLSERİ

Mide Ülseri İçin İbrahim Saraçoğlu Kürü

Değerli hocamız Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu mide ülserine ne iyi gelir diye bitkisel kür arayanlara katıldığı bir TV programında bitkisel tedavi seçeneklerini söyledi.
İbrahim Saraçoluğlunun mide ülserine karşı önerdiği karnabahar kürü aynı zamanda gastrite de iyi geliyor.
250-300 gram karnıbaharı bir buçuk suda küçük küçük doğrayıp 5 dakika kaynatınız ve bunun suyunu içiniz. Öğlen yemeğinde veya akşam yemeğinde haşlanmış tanelerini tüketiniz. Bunu haftada 5-6 kez lütfen yapınız. Bu kürü 1 ay uygularsanız çok faydasını görürsünüz. Ayrıca akşamları yatmadan önce bir kahve fincanı taze sıkılmış havuç suyu içiniz. Havuç suyu betakaroten bakımından zengindir.
Karnabahar veya havuç bulunmayan mevsimlerde eşdeğer etkiyi gösteren aynısafa bitkisi kullanılabilir. Bu bitkiye portakal nergisi de denilmektedir.
Aynı safa kürü uygulanışı:
Bir cezveye bir su bardağı su konup kaynatılır. 1 tatlı kaşığı toz aynısafa bitkisi ilave edilir. Kısık ateşte 5 dk. Kaynatılır. Fokor fokur kaynamalıdır. Kabın çelik veya cam olması tercih edilir.
5 dakika kaynadıktan sonra ocaktan alıp ılımaya bırakılır. Ilıyınca süzülür. Akşam yemeğinden iki saat sonra içilir. Bu kürün püf noktası kaynamış suya aynı safa bitkisinin dökülmesidir. Önce suya aynısafa katıp sonra kaynatmak uygun değildir. Ya da bitki üzerine kaynar su dökmek uygun değildir.

Aynısafa Bitkisinin Diğer Faydaları

Bu bitki mide ülseri haricinde mantar tedavisinde de kullanılır. Genital bölge mantarlarlarında etkilidir. 3 yemek kaşığı aynı safa bitkisi 3 su bardağı suda kaynatılır ve leğene dökülür. Oturma banyosu yapılarak genital mantar tedavisi yapılır. El ve ayak mantarları için de bu kür uygulanabilir.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
biliyor