MİDE ÜLSERİ

Mide İlacı Lansor

Ülser, mide rahatsızlıkları arasında en sık görülen ve halk arasında iyi bilinen bir sorundur. Ülserin bir bakteri nedeniyle oluştuğu yaklaşık 15 yıl önce belirlenmiş ve bu sayede hastalığın kalıcı olarak tedavi edilmesi mümkün olmuştur. Ülseri tetikleyici durumların çok sık aspirin ve ağrı kesici kullanımı, kemik erimesi tedavisi için kullanılan bazı ilaçlar, ciddi ameliyatlardan sonra oluşan biyolojik ve fiziksel stres, sigara ve alkol kullanımı olduğu bilinmektedir. Mideye kramp girmesi, mide yanması, ekşimesi gibi durumlarla kendini gösteren bu yaygın rahatsızlıklar için doktorların yazdığı ilaçlar arasında Lansor, ilk sıralarda yer almaktadır.

 

Lansor Nedir, Nasıl Kullanılır ?

Ülserin yanı sıra bir başka sık rastlanan mide rahatsızlığı olan reflü tedavisinde de çok etkili olduğu bilinen Lansor, mide asidi miktarını azaltarak kişiyi bu rahatsızlıkların sebep olduğu yakınmalardan kurtarır. Yemek borusundan ağıza gelme hissi yaratan mide asidi oluşumunu, bu asidin zamanla yemek borusu dokusunda hasarlar meydan getirmesini, iltihaplanmasını önlemek ve iyileştirmek için kullanılan bu ilacın düzenli kullanılması çok önemlidir. Doğru kullanım sayesinde daha etkili ve hızlı sonuç alınmaktadır.

 

Lansor’u Kimler Kullanmamalı- Yan Etkileri Neler?

Eczacınızdan mutlaka bu ilacı kullanırken nelere dikkat etmenize gerektiğine dair bilgi almalı ve gerekirse kullanmadan önce prospektüsünü okumalısınız. Çünkü başka ilaçlarla olumsuz etkiler yaratabilir ya da farklı hastalıkları tetikleyici olabilir. Bu nedenle eğer şeker intoleransı, kemik erimesi, ciddi karaciğer rahatsızlıkları gibi problemlere sahipseniz ilacı kullanmadan önce doktorunuzu bilgilendirmeniz gerekmektedir.

Bunların yanı sıra, ilacın etken maddesi nedeniyle bağırsak ve midede yer alan bazı bakterilerin sayısında artış görülebilmektedir. Bu durum da enfeksiyon riskini artırmaktadır. İlacın kullanımı sırasında ishal gelişmesi halinde, vakit kaybetmeden doktorunuza başvurmayı ihmal etmemelisiniz. Ayrıca bu ilacın kullanımı sırasında araç ya da makine kullanımı gibi uyanıklık ve dinçlik gerektiren aktivitelerden kaçınmak gerekebilir. Kullanımda dikkat edilecekler arasında hamilelik ve emzirme döneminde kullanımının önerilmediği de bilinmelidir.

 

Lansor Fiyatı Nedir?

30 mg’lık 28 kapsül ile satışa sunulan Lansor’un fiyatı 29.81 TL’dir. Geri ödemeli olan bu ilacı eczanede bulamamanız durumunda elbette muadil ilaçları da kullanabilirsiniz. Lansor muadili ilaçlar da hemen hemen aynı fiyatlarla satışa sunulmaktadır.

 

Lansor Benzeri İlaçlar Neler?

Eczacınızın Lansor yerine size vereceği ilaçların isimleri Aprazol, Degastrol, Gastrodex, Helicol, Lansara, Lansazol, Lansoprol, Lanzedin, Lapilori, Lukazrol, Opagis, Vogast, Zoprol, Lasotab, Pepticer, Dexapol, Dexridon, Dexgard, Duedom, Laxis, Lansoter şeklindedir. Lansor da dahil olmak üzere muadil ilaçların da 28 kapsüllük ambalajlar yerine 30 mg’lık 14 kapsüllük ambalajları da bulunmaktadır. Doktorunuz tedavi sürenize göre bu iki seçenekten birisini kullanmanızı tercih edebilir.

Kişinin günlük yaşamını olumsuz yönde etkileyen, rahatsız edici ve ağrılı mide rahatsızlıklarından kaçınmak için tüketilen besinlere ve içeceklere, sigara ve alkol tüketiminden, stresli ortamlardan uzak durmaya özen gösterilmelidir.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
biliyor