BAĞIRSAK HASTALIKLARI

Meteospasmyl ne zaman etkisini gösterir ?

Meteospasmyl bağırsaklarda biriken gazın daha kolay tahliye olmasını sağlayan bir ilaçtır. Bazen gaz şikayetleri oldukça rahatsız edici derecede şiddetli olabilmektedir. Bazen de gaz şikayetlerine kramp ve sancı şikayetleri eklenmektedir.

Meteospasmyl bağırsaklarda ne yapar ?

Meteospasmyl bağırsaklarda sıkışıp kalmış ve bu nedenle rahatsız etmeye başlayan gazı bağırsak kaslarını gevşetmek suretiyle taliye eder.

Bağırsaklardaki kaslar beyaz kaslardır. Yani kırmızı kasların aksine kendiliğinden, yani otomatik olarak çalışırlar. Bağırsaklarımızdaki kaslarımızı biz hareket ettiremediğimiz için şişkinliğe neden olan gazı bağırsakların son bölümüne kadar gelmedikçe biz kendi irademizle çıkaramayız.

Meteospasmyl’in içerisinde bulunan Alverdin sitrat maddesi bağırsak hücrelerine Ca++ iyon girişini engeller. Bu da bağırsak kaslarını gevşetir. Eğer bağırsak kaslarında spazm veya kasılma varsa ilacın etkisiyle çözülür. Böylece bağırsağın hapsettiği gaz dışarı çıkma imkanı bulur.

Meteospasmyl’de ayrıca simetikon maddesi bulunur. Bu madde gaz baloncuklarının bir araya gelmesini yani bağırsaklardaki gaz birikmesini engeller.

Meteospasmyl genelde huzursuz bağırsak sendromu teşhisi konulan hastalara reçete edilir. Kronik olarak gaz ve ağrı şikayetlerine yol açan başka hastalıklar için de kullanılabilir.

Meteospasmyl düz kas hücrelerini etkilediği için rahim kasları da Meteospasmyl’den etkilenir. Bu nedenle adet dönemlerini ağrılı geçiren hanımların ağrılarını da azaltır.

Meteospasmyl ne zaman içilir ?

Meteospasmyl’i kullanmak için en uygun zaman yemekten en az yarım saat en fazla bir saat öncesidir. Günde iki veya üç kere birer kapsül kullanılır. iken alındığında daha tesirlidir.

Meteospasmyl ağızdan su yardımıyla alınır. Kapsülün ezilme, çiğnenme olmadan su ile yutulması gerekir.

Meteospasmyl ne zaman etkisini gösterir ?

Meteospasmyl oral yolla alındıktan yaklaşık 1 saat sonra tesir etmeye başlar. Bazı bünyelerde bu süre uzayabilir.

Şişkinlik şikayetleri günümüzde oldukça yaygındır. Ancak Meteospasmyl her tür şişkinlik şikayetini giderir diye bir kaide yoktur. Meteospasmyl’in bir semptomatik tedavi ilacı olduğu unutulmamalıdır.

Gaza neden olan ana sebep tespit edilip tedavi edilmezde Meteospasmyl tedavisi nihayete ulaşmayabilir.

Bu konu ile ilgili olarak Meteospasmyl işe yaramıyor ve Meteospasmyl kullanım süresi başlıklı makaleleri okumanızı tavsiye ederim.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
biliyor