BAĞIRSAK HASTALIKLARI

Meteospasmyl işe yaramıyor

Bir çok kişide fevkalade iş gören Meteospasmyl ben de işe yaramıyor diyorsanız bu makaleyi okumalısınız.

Meteospasmyl ne işe yarıyor ?

Meteospasmyl antisazmodik bir ajandır. Tıbbi literatürü bir kenara bırakırsak, Meteospasmyl’in bağırsaklardaki kasılma nedeniyle içeride hapis kalan osuruğa çıkış bileti veren bir ilaç olduğunu söyleyebilirsiniz.

Bu klasik his şu şekilde tarif edilir:

Özellikle yemeklerden sonra bir şişkinlik hissedersiniz . Osursanız veya kaka yapsanız rahatlayacağınız bilirsiniz ama bir türlü beklentileriniz gerçekleşmez. Bağırsaklarda biriken gaz bir süre sonra tarif etmesi zor bir rahatsızlık hissi verir.

Gazı dışarı boşaltmak için maden suyu içersiniz, sonuç yok, asitli meyveler yersiniz, gazoz içersiniz, geğirme olur ama osuruk yine yok…

İşte böyle bir durumda yemekten önce bir adet Meteospasmyl kapsül alırsınız ve günün ilerleyen saatlerinde mutlu sona ulaşırsınız. Bkz. Meteospasmyl ne zaman etkisini gösterir ?

Meteospasmyl sadece osurtturmaz aynı zamanda kakanızı da daha kolay yapmanızı sağlar. Eğer gaz için değil de adet sancısı için kullanıyorsanız, rahimdeki düz kasları etkilediği için adet sancılarınızı da azaltır.

 

Meteospasmyl işe yaramıyor neden ?

Meteospasmyl kullanmasına rağmen mutlu sona ulaşamıyor musunuz ? Kullanıcılardan bazıları bu soruya evet diyecektir. Her on kullanıcıdan bir veya iki Meteospasmyl’den beklediği faydayı göremeyebilir.

Meteospasmyl’in bir rahatsızlığın kendisini değil de yol açtığı şikayetleri önlediğin unutmamak gerekir. Örneğin bağırsak sıkışması sinirsel olabilir, bağırsak enfeksiyonu nedeniyle olabilir, huzursuz bağırsak sendromu nedeniyle olabilir, kolit veya başka bir sebeple de olabilir.

Siz asıl hastalığı tedavi etmek yerine sadece semptomlarını örtmeye çalışırsanız gün gelir Meteospasmyl yeterli etkiyi gösteremez olur. Yani Meteospasmyl işe yaramıyorsa ilk akla gelecek husus rahatsızlığın boyutunun Meteospasmyl’in boyunu aşmasıdır.

Diğer bir husus da -eğer varsa- yanlış beslenme tarzının bağırsaklardaki sorunları artırmasıdır. Bağırsak sorunlarını çözmek için sadece ilaçlardan yardım almaya çalışmak yeterli olmayabilir.

Bağırsak sorunlarına bazen besin alerjileri bazen de psikolojik sebepler yol açmaktadır. Meteospasmyl işe yaramıyor ise bu hususlar da değerlendirilmelidir.

Meteospasmyl doğru şekilde kullanmıyorsanız veya yeterli sürede kullanmadıysanız da beklediğiniz faydayı görememiş olabilirsiniz. Bkz Meteospasmyl kullanım süresi.

Öte yandan Meteospasmyl’den beklentilerini gaz sorunlarından başka da olabilir. Örneğin bazıları Meteospasmyl’i zayıflama ilacı olarak görmektedir. Bkz. Meteospasmyl zayıflatır mı ?

İLGİLİ YAZI

Meteospasmyl ishal yapar mı ?

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
biliyor