REFLÜ

İbrahim saraçoğlu mide yanmasını ne keser

Mide yanması çoğunlukla reflü, gastrit veya mide ülseri gibi hastalıklar nedniyle oluşan ve zaman zaman şiddetlenen bir ağrı türüdür. İbrahim Saraçoğlu mide yanması olduğunda az miktar süt içilmesini tavsiye etmektedir.
2 yudum süt iki dakika sonra mide yanmasını geçirir. Tekrar ederse 2 yudum daha içilir. Yine tekrar ederse iki yudum daha süt içilir.
Gastrit ve ülser için ise şu kür uygulanır:

Ihlamur papatya ve kuru nane 1,5 bardak suda birer tutum alınır ve 7-8 dakika kaynatılır. Sabah öğle ve akşam aç karnına içilir.

 

İbrahim Saraçoğlu mide yanması kürleri

Mide yanması içi zahter, onu bulamazsanız yaban kekiği kürü uygulayınız. Ani mide ağrısı, kramp şeklinde ağrı varsa bu kür kullanılır.
Midenin asidi 1,5-5 ph civarındadır, yani çok kuvvetlidir. Proton pompası inhibitörleri mide ph ını 6 ya kadar çıkartır. Midenin bir görevi de vücudun ürettiği pepsinogen maddesini pepsine döndürmektir. Ve bu ancak asidik ortamda mümkündür. Asidik ortam zafıflarsa yani ph yükselirse pepsine tam dönüşüm sağlanmıyor.
Pepsinin görevi proteini parçalamaktır. Proton pompası inhibitörleri pepsin üretimini engellediği için proteinler midede parçalanamıyor ve bağırsaklarda parçalanması isteniliyor. Bu de şişkinlik, gaz ve hazımsızlık sorunlarına yol açar. İshal veya kabızlık şikayetleri ortaya çıkabiliyor.
Proton pompası inhibitörleri prolaktin hormonunu yükseltir. Bu durum erkeklerde iktidarsızlığa, kadınlarda adet düzensizliğine yol açabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
biliyor