MİDE AĞRISI

İbrahim Saraçoğlundan mide ağrısı için havuç kürü

ibrahim saraçoğlu mide ağrısı havuç kürü günümüzün çokça şikayet edilen hastalıklarından mide yanması ve reflü şikayetlerinde kullanılmaktadır.

Neden mide ağrısı için havuç ?

Havucun içerisindeki etken maddelerin laxative özelliği vardır. Bu özellik bağırsak sisteminin daha kolay çalışmasını ve sindirim sisteminin rahatlamasını sağlar.

Sindirim sistemini bir bütün olarak ele almak ve bir yerlerde olan tıkanıklığın başka yerlere de sirayet edeceğinin farkında olmak gerekir.

Akşam yemeklerinden iki üç saat sonra içilen taze sıkılmış havuç suyu mide ve bağırsakların çalışmasını kolaylaştıracak ve bu da gece yatağınıza uzandığınızda beliren reflü sancılarını azaltmaya yarayacaktır.

İbrahim Saraçoğlu mide ağrısı için önerdiği havuç kürünü diğer tedavilere ilave olarak önerdiğini görmekteyiz. Yani mide yanması çeken kişilerin sadece havuç suyu içerek dertlerinden kurtulmaları düşük olasılıktır.

Bu nedenle mide yanması şikayetleri olan kişilerin tıbbi tedaviye devam etmelerinin yanında İbrahim Saraçoğlu mide ağrısı kürlerini uygulamaları, bunlara destek olarak da düzenli olarak her gün havuç suyu içmeleri gerekmektedir.

İbrahim Saraçoğlu havuç kürü nasıl yapılır ?

İbrahim Saraçoğlu kürleri genellikle kaynamış suya bitkinin atılıp 5-10 dakika demlenmesi ile elde edilir. Fakat mide yanması için tavsiye ettiği havuç kürü yemeklerden birkaç saat sonra bir bardak taze sıkılmış havuç suyunun içilmesinden ibarettir. Havucu kaynatmaya veya demlemeye gerek yoktur.

Reflü, mide ekşimesi konusunda şikayeti olan kişilerin İbrahim Saraçoğlu kürlerini uygulamalarının yanı sıra beslenmelerine de dikkat etmeleri gerekmektedir. Ne yazık ki reflü insanın yakasına bir kere yapıştı mı yıllarca bırakmayan, ilerleyen seviyelere ulaşırsa proton pompaları ile bile kesin tedavisi olmayan bir illettir.

Yemeklerden sonra veya geceleri yatınca midesinde yanma hisseden kişi öncelikle öğünlerde fazla yememeği, yemeklerden doymadan kalkmayı adet edinmesi gerekir.

Reflüye sebep olan şeyler çoğunlukla zararsız gördüğümüz için her gün tüketmekten kaçınmadığımız şeylerdir. Sırf bunların tüketimini azaltarak bile mideyi belirli ölçüde rahatlatacaktır.

Sigara ve alkol bu konuda baş faillerden olmakla birlikte kafein içerdiği ve her gün tükettiğimiz için çay ve kahvenin reflüye zararı da oldukça fazladır. Bunların yerine gün içinde meyve suları veya bitki çaylarını tercih etmek gerekir.

Diğer gizli düşmanlar ise kızartmalar ve gazozlardır. Bunlar sadece gençlerin değil tüm kesimin bolca tükettiği ama sindirim sistemini uzun vadede yıpratan şeylerdir. Gazozlardaki asit ve şekere uzun süre maruz kalan sindirim sistemi bir süre sonra SOS vermekte mide yanması şeklinde faturalar ödetmektedir.

Severek tükettiğimiz kızartmalar, sindirim sistemini çok zorlayan ve besinle birlikte kızarmış yağı da tüketmemiz sebebiyle midede parçalanması için bol asit ve su isteyen gıdalardır.

Hazır gıdaların tamamı lif açısından fakir olduğu ve vücuda yabancı kimyasallar işlendiği için mide ve bağırsak problemlerine davetiye çıkarmaktadır.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
biliyor