MİDE ŞİŞKİNLİĞİ

Mide Şişkinliği İbrahim Saraçoğlu

Mide şişkinliği karının sağ ve sol yanlarında şişkinlik şeklinde kendini belli eder.Bir bardak su içsem şişkinlik yapıyor diyorsanız, mide şişkinliğine ne iyi gelir sorusuna Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu cevap veriyor.
Sayın Saraçoğlu bunun için yoğurt suyunu tavsiye ediyor. Yoğurt suyu sabah aç karnına içilmelidir.Günlük yarım bardak yeterlidir. Buna ilave olarak akşamları da bir çay bardağı taze sıkılmış havuç suyu içilmelidir.
Mide şişkinliği şikayeti olanlar öğle ve akşam yemeklerinden önce limon melisa çayından içmelidir. Şişkinliği alacaktır.

Mide Gazı Ve Şişkinliğine Karşı Limon Kürü Yapılışı

Mide gazına hormonlu meyveler neden olmaktadır. Market reyonlarında gördüğünüz yakışıklı elmalar, yakışıklı armutlar midede şişkinliğe neden olacaktır.
Yarım limon yarım bardak suya sıkılır ve sabahları aç karna içilir. İçtikten sonra biraz yürünmelidir.Bu kür uygulanınca bağırsaklarda biriken gaz dışarı çıkacaktır. Böylece kişi rahatlar, sindirim sistemi rahatlar. Bağırsaklar gaz yapıyor ise kabızlık problemi de vardır.
Yemeklerden sonra şişkinlik hissediyorsanız. Yarım bardak suya iki yemek kaşığı limon sıkınız, şişkinliğiniz geçecektir.

Mide Şişkinliği İçin Yoğurt Kürü


Yemeğin üzerine hemen tatlı tüketilmesi veya meyve yenilmesi gaza neden olacaktır.

Mide Şişkinliği İçin Süpürge Otu Kürü

Bir tutam süpürge otu tohumunu, havana koyup bir yudum su ile dövülür. Süpürge otu tohumu bulunmazsa yaş veya kuru ebegümeci otu da kullanılabilir.
Bağırsaklarımıza yaklaşık 30 bin çeşit bakteri bulunmaktadır. Bu kür bağırsaktaki bakteri populasyonunu dengeler. Kürün uygulanışı basittir. Süpürge otu tohumu havanda ezildikten sonra birkaç yudum su ile bir kaşık ezilmiş tohum hap yutar gibi yutulur. Bu kür 15 gün uygulanmalıdır.

Related Articles

2 Comments

  1. Bu konuda bilgim yoktu o kadar güzel açıklamışsınız ki okuyup facebook hesabımda paylaştım maksat herkes öğrensin..

  2. son zamanlarda çok fazla mide sııntısı yaşıyorum doktora gittim ilgilendiler ama sorun malesef hala devam ediyor yarın tekrar gitsem iyi olacak kafama göre bişey yapmak istemiyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
biliyor