MİDE ŞİŞKİNLİĞİ

Lansor gaza iyi gelir mi ?

Mide rahatsızlıkları bazen gaz şikayetlerine de yol açarlar. Bu nedenle asıl rahatsızlık tedavi edilince bu rahatsızlığa bağlı diğer şikayetler de ortadan kalkmaktadır.

Lansor mide rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılan bir ilaç olup bazen gaz şikayetlerine de iyi gelmektedir. Bazen de tam tersine gaz şikayetlerine neden olmaktadır.

Gaz şikayetleri neden olur ?

Mide ve bağırsaklarda görülen gaz şikayetlerinin yanlış beslenmeden strese, ülserden bağırsaklarda parazite kadar çok farklı sebebi olabilmektedir.

Gaz şikayetleri aşağıdaki sebeplerle görülebilmektedir:

  1. Mide veya bağırsak rahatsızlıkları
  2. Yemek yerken hava yutma
  3. Gaz yapıcı gıdaları tüketme
  4. Gazlı içecekler içme
  5. Stres
  6. Safra kesesi hastalıkları

Lansor gaza iyi gelir mi ?

Eğer gazın sebebi mide rahatsızlıkları ise mide rahatsızlığı giderilince gaz şikayeti de geçer. Mide rahatsızlıklarının gaz yapma sebebi, mide içindeki hücrelerin hasar görmesi nedeniyle midede sindirimin yetersiz olması, midede yeterince parçalanmayan besinlerin bağırsaklardaki bakteriler tarafından parçalanmasıdır.

Lansor midenin salgıladığı asit miktarını azaltarak, mide yaralarının iyileşmesini sağlar. Mide düzelince de gaz şikayetleri de geçer.

Bazen Lansor kullanmak gaz şikayetlerine yol açabilmektedir. Şöyle ki;

Lansor mide sıvısının asitlik derecesini azalttığı için tedavi süresinde bazı gıdalar midede yeterince parçalanamamakta ve gaz şikayetleri ortaya çıkmaktadır.

Eğer gaz şikayetleri mide rahatsızlığı kaynaklı değilse Lansor kullanmanın gaz şikayetlerine bir faydası olmayacaktır.

Stres neden gaz yapar ?

Günümüzde sebebi bilinmeyen gaz ve şişkinlik şikayetlerinin altında stres yatmaktadır. Stresli iken vücudumuzun bazı hücrelerinin işlevinde azalma olmaktadır. Örneğin stres bazı kişilerde hazmetme sorunlarına ve gaz şikayetlerine yol açmaktadır.

Stresli iken farkında olmadan gereğinden hızlı yeriz ve bu da fazladan hava yutmamıza neden olmaktadır. Stres halinde iken yemek yemek, fazladan hava yutmamıza ve gaza yol açmaktadır.

Stres halinde iken bazı kaslar istemsiz olarak kasılmakta, bazıları ise işlevsiz kalabilmektedir. Bunun sonucu olarak geğirme ve osurma sıklığı düşmekte, gaz ve şişkinlik şikayetleri oluşmaktadır.

İlgili yazılar:

Mide ağrısına iyi gelen içecekler

Mide ağrısına iyi gelen egzersizler

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
biliyor