NE NEYE İYİ GELİR

İbrahim Saraçoğlu uykusuzluğa ne iyi gelir ?

İbrahim Saraçoğlu uykusuzluğa ne iyi gelir cevaplıyor.  Uykusuzluk insomnia hastalığına bağlı olarak gelişebildiği gibi günün aşırı heyecanlı geçmesi, psikolojik sorunlar veya düzensiz yaşam nedeni ile de oluşabilir. Bunlar hepimizin zaman zaman yaşadığı sorunlardır.

Devam eden uykusuzluk sorunu kişinin hayat kalitesini ve iş başarısını ciddi düzeyde etkiler. Uykusuzluk kronik hale geldi ise sebebi araştırmalı, bunun için doktora gidilmelidir. Düzenli kullanılan ilaçlar da uykusuzluk yapabilir. Doktorunuzun vereceği öneriler size yararlı olacaktır. İbrahim Saraçoğlu tıbbi tedaviye ek olarak uykusuzluğa iyi gelen bazı kürleri tavsiye ediyor.

Uykusuzluğa ne iyi gelir

Belli bir hastalığa dayanmayan uykusuzluğa karşı İbrahim Saraçoğlu limon melisa çayını öneriyor. Yemekten sonra içilen limon melisa çayı rahatlatır ve kolay uykuya dalmanızı sağlar.

İbrahim Saraçoğlunun favori bitki çaylarından birisi olan karabaş çayı uykusuzluğa iyi gelir. Karabaş otunun başaklarından beş altı tanesi beş dakika suda kaynatılıp suyu akşam yatmadan önce içilir.

Uykusuzluğa ne iyi gelir hala merak ediyorsanız videolardaki önerilerden de yararlanabilirsiniz. Kaçan uykuyu geri getirmek için başka formüller de vardır. Bunlardan birisi yatağın yönünü değiştirmektir. Kafanız kapıya veya açık pencereye (sıcak yaz günlerinde) denk geliyorsa sizi huzursuz ediyor olabilir. Kıbleye veya dini kitaplara ayak uzatmak da bu şekilde etki yapabilir. Yatağın yönünü değiştirmeyi deneyebilirsiniz.

Yaz sıcağında da uyku kaçar, sık duş alarak daha iyi bir uyku çekebilirsiniz. İbrahim Saraçoğlu klasik yaylı yataklar yerine yün yatağın tercih edilmesini söylüyor. Yün yatak kışları sıcak tutar, yazları da rahattır. Yaylı yatak ise İbrahim Saraçoğluna göre aynı televizyon veya radyo gibi etraftaki elektromanyetik dalgayı topluyor ve uykusuzluğa neden oluyor.

Lavanta hoş kokusunun yanında rahatlatıcı etkisi olan bir maddedir.  Bu nedenle bir avuç lavanta çiçeğini yastığın içine koyunuz. Lavantanın bu şekilde kullanılması yerine kaynayan suya atıp buharını yaymak şeklinde de istifade edebilirsiniz.

Başka öneriler:

Gün içinde yoğun düşünceler içerisinde iseniz, geceniz ,de kabuslarla geçebilir veya uykusuzluk sorunu çekebilirsiniz. Tevekkül anlayışı içinde olmak ve kader inancına sahip olmak, hayatı akışına bırakmak size günlük hayatta rahatlık, geceleri de kolay uyku sağlayacaktır.

Akşam yatmadan önce kitap okumak uykuyu getirebileceği gibi tam ters etki yaparak uykunuzu da kaçırabilir. Aksiyon veya romantik romanlar yerine ağır kitaplar daha kolay uyku getirecektir.

Bazen uykusuzluk sorunu çok daha ciddi bir hastalığının yan etkisi olabilir. Depresyon bunlardan birisidir. Hayatında çözemediği sorunları olan kişiler, aynı şeyleri sürekli düşüne düşüne beyinlerinde fiziksel kısayollar meydana getirirler. Depresyon veya bu tür takıntılar nedeniyle uykusuzluk oluşuyor olabilir. Aynı şekilde sebepsiz çarpıntı veya huzursuzluk kalp hastalıklarının belirtisi olabilir. Uykusuzluğunuz sürekli hale geldi ise mutlaka doktora gidiniz.

Related Articles

One Comment

  1. uykusuzluğa tabiki de kahve iyi gelir.ama abartmadan iyi gelir.abartılırsa o zaman insan pişman da olur olabilr

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
biliyor