GASTRİTMİDE AĞRISIMİDE ÜLSERİ

ibrahim saraçoğlu mide mikrobu tedavisi

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu mide mikrobu tedavisi için brokoli sebzesini önermektedir. Önceki yazımızda mide mikrobunun antibiyotik tedavisine direnç gösterdiğini, ülser tedavisinde başarı için üçlü tedavinin gerektiğini belirtmiştik.

Bu sebeple Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlunun mide mikrobu (Örneğin Helikobakter pilori)tedavisi için önerdiği brokoli kürünün asıl tıbbi tedavi kesilmeden ona yardımcı olacak şekilde uygulanması gerekir.

Brokoli kürü yapılışı

Kapağı bulunan bir tencereye kloru olmayan yarım litre su konur (2,5 su bardağına denk gelir) ve kaynatılır. Kaynayınca ocağın altı kısılır ve 250 gram brokoli eklenir. 5 dakika kısık ateşte tencere kapağı kapalı şekilde kaynatılır.

Ilıması beklendikten sonra suyu süzülür. Brokoli kürü hazırlanmış olur. Elde edilen brokoli suyu üçe bölünüp sabah, öğle ve akşam içilir. Brokoli kürünün aç karnına içilmesi ve içildikten itibaren yarım saat bir şey yenmemesi veya içilmemesi gerekir.(Sadece su içebilirsiniz)

Brokoli kürü bir hafta boyunca her gün uygulanır, hafta bitiminde üç gün ara verip yeniden uygulanır. Kürün uygulanma süresi birer haftalık dönemlerde üç haftadır. Aradaki iki tane üç günü de sayarsak kürün başlamasından sona ermesine kadar toplam 27 gün geçer.

Brokoli kürünün gastrit ve ülser ağrılarını hafifletmesi beklenir. İlerleyen aylarda ağrı yeniden gelirse iki hafta (1+1) bu kürü yeniden uygulayabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Ülser ve Gastrit İçin Şifalı Besinler

Gastrit diyetinde ne yenir ?

Gastrit ile reflünün farkı nedir ?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
biliyor