MİDE ÜŞÜTMESİ

Mide gribi için bitkisel tedavi var mı ?

Bazı kişiler narin bünyelidir, hastalıklara yakalanma konusunda diğer insanlara göre şanssızdırlar. Mide gribi bu hastalıklardan birisidir. Norovirüslerin neden olduğu mide gribine bağışıklığı zayıf kişiler ve sinirleri zayıf kişiler kolayca yakalanabilirler.

Mide gribi ishal, kusma, ateş, halsizlik gibi şikayetlere neden olur. Sık sık ishal olmak veya halsizlik kişinin iş ve aile hayatını olumsuz etkiler.

Hal böyle olunca sık sık mide gribine yakalanan kişiler her seferinde doktora gitmek yerine bitkisel çözümlere yönelirler. Ancak bu tür viral hastalıkları bitkisel tedavi metodları ile tedavi etmek pek mümkün değildir. İshalin yarattığı su kaybı bitkisel çaylar ile telafi edilebilse de doğrudan tedavi edici değildirler. Aynı şekilde viral hastalıklar için ne bitkisel ne de ilaç olarak kullanılan antibiyotikler tedavi edicidir.

Bununla birlikte mide gribi yaşayan kişilerin dengeli beslenmesi ve vücudun ihtiyaç duyduğu mineralleri sağlamak üzere bitkisel kürler uygulanması hastalığın seyrini olumlu etkileyecektir.

Mide gribi nedeni ile ishal olan kişilerin ishal kesici ilaç veya besin almaları uygun değildir. Bağırsak iltihabına neden olan norovirüslerin vücuttan kısa sürede atılmaları ve bağırsaktaki besinlerle beslenip çoğalmamaları için ishal vücudun mucizevi formülüdür.

Mide gribi tedavisi  kusmanın ve ishalin dışarı attığı su ve elektrolitleri dengeli şekilde geri kazanmak üzerine kuruludur. Ayran türü sıvılar bağırsak florasının yeniden düzene yardımcı olurken şekerli gıdalar olumsuz tesir eder.   İshal iken tavsiye edilen besinlerin başında potasyumca zengin olan patates ve muz gelir. Pirinç lapası ve yağ içermeyen çorbalar da faydalıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
biliyor