BAĞIRSAK HASTALIKLARI

Basura ne iyi gelir ibrahim Saraçoğlu

Kalın bağırsakta dışkı kontrolünü sağlayan vasküler yapıların iltihaplanması ile basur memesi oluşur.Aarteryo-venöz kanallar ve bağ dokudan oluşan bir tampon görevi gören yapının iltihaplanması, anüs bölgesinde ağrı, şişlik ve kanamaya neden olur. Bu tür bir durumun gelişmesine basur hastalığı denir.
Basurun asıl nedeni kesin bilinmemekle birlikte kabızlığın basuru tetiklediği ve şikayetleri artırdığı bilinmektedir. Basur için doktora gidildiğinde su ve lifli gıda tavsiyesi verilir, ağrı için de ağrı kesici verilir. Geçmeyen basur hastalığı için ameliyat gerekir.

Basura ne iyi gelir ibrahim Saraçoğlu

Bitkisel kürler konusunda uzman olan ibrahim Saraçoğlu’nun TV programlarında basur için verdiği kür ve tavsiyeler bu makalede derlenmiştir.
Basur için çoban çantası çayını tavsiye eden İbrahim Saraçoğlu kanı sulandıracak yiyeceklerden (limon, sirke gibi) acılı, baharatlı yiyeceklerden uzak durulması gerektiğini söyledi.
Dereotunun hemoroide iyi gelen bitkilerden olduğu ifade eden İbrahim Saraçoğlu şu tavsiyeleri verdi:
“ Hemoroid tedavisinin düzgün yapılabilmesi için kabız olmamaya dikkat edilmeli. Bağırsakları yumuşatmak ve kabız olmamak için zeytinyağlı pırasa (havuç ve pirinç olmadan pişirilecek) yemeği yenilmelidir.”

Çoban çantası çayı hazırlanışı:

Bir tutam yani 5-6 gram çoban çantası bitkisi bir bardak suda 5 dakika kaynatılır. Ilıdıktan sonra süzüp suyu içilir. Aç karna içilebilir veya öğünden 2 saat sonra içebilir.

İbrahim Saraçoğlu’nun basura karşı önerdiği başka bir bitki de ısırgan. Lapa olarak kullanılıyor.Isırganın taze olması, raf ömrünü doldurmamış olması gerekiyor. Isırganı haşladıktan sonra suyu süzülür ve tülbente sarıp tam makata gelecek şekilde yerleştirilir. 15 dakika bastırılması yeterlidir.
Isırganın içindeki formik asit iltihabı kurutuyor ve tedavi ediyor.

Hemoroid şikayetleri artınca anal fissür (makatta çatlak) şikayetler de artıyor. Şiddetli kabızlık nedeniyle bu tür yırtıklar oluyor. Acı baharatlar durumu kötüleştiriyor.Aşağıdaki videoda hemoroide karşı çoban çantası kürünün nasıl yapıldığı anlatılmaktadır.
Hemoroidiniz var ise günde bir kere bir ay boyunca çobançantası bitkisinin çayı yapılmalıdır. Bir bardak kaynar suya bir tutam (5-6 gram) çoban çantası bitkisi ilave edilir. 5 dakika kaynatılır ve 5. Dakikadan sonra ocaktan indirilir. Süzüp suyu içilir.
Kabızlık hemoroidin bir numaralı düşmanı kabızlıktır. Kabız olmamak için pirinçsiz zeytinyağlı pırasa yemeği yenir. Yemeğin üzerine meyve ve tatlı tüketmek kabızlığa neden olur. Meyvelerden sadece üzüm bunun istisnasıdır.Basur hastaları ayrıca kahve ve acılı baharattan uzak durmalıdırlar. Bir ay çoban çantası kürü uygulamak 7-8 ay rahat ettirir. Her zaman çoban çantası kürü uygulayamazsınız. Bu zamanlarda anetol içeren dereotu bitkisini tüketmek gerekir.
Kişilerin hemoroid teşhisini kendi kendilerine koymamaları gerekir. Bu tanıyı ancak doktor koyar. Doktor hemoroide karşı ilaç verdiyse onları kullanmak gerekir. Bu kürler tedaviye yardımcıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
biliyor