BAĞIRSAK HASTALIKLARI

Feridun Kunak basur tedavisi

Feridun Kunak basurun ameliyatsız tedavisi için heomoroid olan bölgenin sıcak su banyosu yaptırılarak ozonlu su ve uyuşturucu krem yardımıyla sarkan damarın yavaş yavaş ovulması ile geri sokulmasını önermektedir.
Basur ameliyatında makattan dışarı sarkan kısmın kesilir ve damarın içerde kalan ucuna daha sonradan eriyen klips takılır.
Feridun Kunak basur ameliyatı olmak istemeyen kişilerin bahsettiği yöntemle basuru tedavi edebileceklerini söylemektedir.

Feridun Kunak basur kremi yapılışı
Önce vazelin eritilir. Piyasada satılan vazelinler katıdır. Evde vazelini kaynayan suyun üzerine koyduğunuzda yumuşayacaktır. Yumuşadıktan sonra bunun içine bir tatlı kaşığı kantaron yağı, bir tatlı kaşığı üzüm çekirdeği yağı, bir tatlı kaşığı at kestanesi yağı, bir tatlı kaşığı da okaliptüs yağı ekleyip karıştırılır.
Bu basur kremini basur olan bölge sıcak su banyosu ile gevşedikten, makat kasları iyice gevşedikten sonra gayet sabırlı bir şekilde basur memesini ovmada kullanıyoruz.

Feridun Kunak Basur kürü
Kanal 7 televizyonunda program yapan Feridun Kunak basur için kür tarifi verdi. Kür için gerekli malzemeler, 2 adet kayısı, 1 tatlı kaşığı sirke, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı, 2 adet acı çehre ve 1 bardak su.
Önce kayısı üzerine sirke dökülerek emdirilir. Ardından zeytinyağı eklenir.2 adet acı çehre havanda ezilip karışıma eklenir. Son olarak da sıcak su eklenir. Bu kürü sabahtan yapıp akşam içiniz. Bu kür bağırsakları çalıştırır, kabızlığa iyi gelir.Kuru kayısı tüketemeyen şeker hastaları çörek otu veya dövülmüş keten tohumu kullanabilirler.
Kabızlığa ve basura iyi gelen başka bir kür de yoğurdun içine kepek eklenerek hazırlanır. Çörek otu ekleyip karıştırınız. Akşamları yiyiniz.

Yedikten sonra bir bardak maden suyu ve bir bardak da su içiniz. Sadece kabızlığa eğil, reflü ve mide ağrılarına da iyi gelir.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
biliyor