MİDE BULANTISI

Hamilelikte mide bulantısına ne iyi gelir ibrahim saraçoğlu

Hamilelikle birlikte HCG hormonunun artması mide bulantılarına neden olur. İlk üç ay mide bulantısıHamilelikte mide bulantısı yüzde yetmiş oranında görülür. Bu bulantıların ancak yüzde biri hastalık derecesinden değerlendirilir.

Hamilelikte mide bulantısına ne iyi gelir İbrahim saraçoğlu

İbrahim Saraçoğlu hamilelikte mide bulantısı için zencefil kürünü tavsiye ediyor.
Zencefil kürünün yapımı için, 1 lira büyüklüğünde 2-3 tane zencefil bir bardak suda 7-8 dakika kaynatılır saat başı bir iki yudum içilir. Otobüs tutanlar küçük bir şişede kök zencefil çayını yanlarına alabilirler. Otobüs kalkmadan önce bir yudum, bir süre sonra bir yudum şeklinde alırlarsa otobüs tutmasına engel olurlar.

Hamilelikte mide bulantısına ne iyi gelir

Hamile iken sıvı alımı mide bulantısını tetikleyebilir. Hamile iken yeme içme alışkanlıklarını yeniden düzenlemek gerekir.Yağlı, kokulu ve baharatlı gıdalar mıde bulantısına neden olurlar.
Hamilelerde zaten bu konuda bir iştahsızlık olur. Az yemek, sık yemek ve kuru gıdaları yemek tavsiye edilir. Sabah kalkar kalkmaz gebenin kraker atıştırması, o günü rahat geçirmesini sağlar.
Parfümler, kokular, sesler, renkler hamilelikte mide bulantısını tetikliyor olabilir. Stresli ortam da bir tetikleyicidir. Sadece bunlardan kaçınarak mide bulantıları azaltılabilir.
Bir grup gebede bu tür önlemlerle mide bulantısına çözüm bulunabilirken bazı gebeler de bunlar bulantıyı kesmede yeterli olmaz. Bu kişilere bulantı merkezlerinde sinir iletimi yoluyla bulantının engellenmesi tedavisi yapılır.

Hamilelikte mide bulantısına iyi gelen yiyecekler

Zencefil

İbrahim Saraçoğlu hocamızın bahsettiği üzere zencefil hamilelikte mide bulantısına iyi gelir. Hamile bayanlar özellikleri sabahları mide bulantısı yaşarlar.

mide ağrısına ne iyi gelir

Tuzlu Kraker

Kuru ve biraz tuzlu gıdalar mide bulantısını yatıştırır. Kraker bunlardan biridir. Çok fazla tüketilmesi reflüyü tetikleyebilir. Bu nedenle sabahları az miktar alınmalıdır.

 

mide ağrısına ne iyi gelir
Limon

Limonun tadı ve kokusu mide bulantısını geçirmeye yardımcı olur. Mide ağrısı çekenler doğrudan limon değil limonlu içmelidirler.

mide ağrısına ne iyi gelir
Muz
Muz bulantıları geçirmede etkilidir. Hamileler ayrıca sıvı tüketiminde itidalli olmalıdır. Sıvının fazla tüketilmesi kadar az tüketilmesi de mide bulantısına sebep olur.

mide ağrısına ne iyi gelir
Nane
Nanenin hoş kokusu ve tadı mide bulantısını geçirir. Fazla tüketilirse mide yanması yapabilir.

mide ağrısına ne iyi gelir
Elma
Lifli yapısı sayesinde sindirimi kolaylaştırır. Günde bir veya iki elma yenebilir. Bir kere de 3 ve daha fazla elma yemek de zararlıdır.

elma

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
biliyor