REFLÜ

Mide Yanması Belirtileri

Günümüzün favori rahatsızlıklarından birisi mide yanmasıdır. Genel sebepleri stres ve kötü beslenme olan bu makalede mide yanması belirtileri hakkında bilgi verilecektir.

Mide yanmasının belirtileri oldukça belli ve basittir. Mideden yukarı doğru, göğüs kafesinin arkasından yükselen bir yanmadır. Yanma şiddetli ise acı su ağıza kadar gelebilir. Mide yanması reflü ve gastrit gibi mide rahatsızlıkları sonucunda oluşur. İhmal edilirse tahriş olan bölgelerde yaralar oluşur ve hastalık kronik hale gelir.

Ağrılar yemeği fazla kaçırınca veya geç saatlerde yemek yenince kendini gösterir. Ölçülü beslenme ve yemekten hemen sonra uzanmayarak kişi bu rahatsızlıktan kurtulabilir. Kronik vakalarda asit yatıştırıcı ilaçla kullanılır.

Related Articles

2 Comments

  1. Mide yanması son zamanlarda bende biraz sık olmaya başladı. Sebebini henüz çözemedim. Ama makaleniz çok yardımcı oldu…

  2. arkadaş bu mide yanması beni öldürecek, yazdıklarınızı okudun midem daha çok ağrımaya başladı hemen hastanede alacağım soluğu çok teşekkür ederim yararlı bilgiler için

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also
Close
Back to top button
biliyor