NE NEYE İYİ GELİR

Süt Yapan Yiyecekleri İbrahim Saraçoğlu Açıklıyor

Anne Sütü yeterli gelmediği hallerde ebeveyni bir telaş sarar. Çünkü anne sütü besleyici olduğu kadar hastalıklara karşı da korur. Ayrıca anne sütünde olan bazı faydalar başka hiçbir yiyecekte bulunmamaktadır. Özellikle ishal olan bebeklerin beslenmesinde anne sütü çok önemlidir. İshal olan bebek sürekli sıvı kaybetmeye başlar. Bunu telafi etmek için daha sık emzirmek gerekir. Fakat anne sütü yoğun sıvı çıkışını karşılayacak derecede değilse hastanede serum tedavisi gerekebilir. Anne bazı besinleri daha fazla tüketerek sütünün artmasını sağlayabilir. Süt yapan yiyecekleri İbrahim Saraçoğlu açıklıyor.

Süt Yapan Yiyecekler

Listemizin başında incir var. Fazlası ishale sebep olan inciri tüketirken ölçülü olmaya dikkat etmek gerekir. İbrahim Saraçoğlu katıldığı TV programlarında incirin çeşitli faydalarına parmak basmıştır. Hamile kalmaya yardımcı olan incir, anne sütünü artıran besinlerden biridir. Fakat inciri tüketirken abartıya kaçılmamalıdır. Günde 7-8 adet taze incir anne sütünü artırmaya yardımcı olacaktır. Mevsimi olmadığı için taze incir bulamıyorsanız kuru incir de kullanılabilir. 7-8 tane kuru incir kaynamış suda demlenerek suyu içilir. İncir kürünü ikiye bölerek kullanabilirsiniz.
Anne sütünü artıran başka bir yiyecek de taze beyaz üzümdür. Öğleden önce bir salkım, öğleden sonra bir salkım beyaz üzüm anne sütü artışına ciddi derecede katkı yapacaktır.
Prolaktin hormonunu artıran dereotu İbrahim Saraçoğlu’nun anne sütünü artıran bitkiler listesinde yer almaktadır. Dereotunu salataya katarak veya sade şekilde tüketebilirsiniz. Çorba veya dolmalara da katabilirsiniz.
İbrahim Saraçoğlu anne sütünü artıran yiyecekler arasında dut kurusunu da öneriyor. Taze olarak tüketildiğinde de etkili olan dut, kuru halinde de kuruyemişçilerde satılıyor. Bir buçuk yemek kaşığı dut kurusu bir bardak kaynamış suya atılır ve 7-8 dakika cezvede kaynatılır. Bu kürü ikiye bölüp bir gün içerisinde tüketebilirsiniz.
Anne sütünü artıran bitki çaylarından birisi rezene çayıdır. İbrahim Saraçoğlu rezene çayını sütünü artırma isteyen annelere önermektedir.
Sütünü artırmak isteyen anneler turşu tüketiminden ve tuzlu yiyeceklerden sakınmalıdır. Süt yapan başka şeyleri merak edenler aşağıdaki videoları izleyebilir.


Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
biliyor