NE NEYE İYİ GELİR

Ayak kokusuna ne iyi gelir İbrahim Saraçoğlu

Ayak kokusu çoğumuzun ortak sorunlarından biridir. Ayakkabı giyme süresinin mesai saatlerinin uzunluğu ve dışarıda geçirilen sosyal yaşam nedeniyle giderek çoğalması ayak kokusu sorununu ortaya çıkarmaktadır. Bu makalede İbrahim Saraçoğlu’nun ayak kokusuna karşı önerdiği kürler hakkında bilgi verilecektir. Yani ayak kokusuna ne iyi gelir sorusunun cevabını makalemizde ve videolarda bulabilirsiniz.

Bazı kişiler fazlaca terler ve dolayısı ile ayak kokusundan daha fazla muzdarip olurlar. Ayak kokusu giyilen çorap ve ayakkabı ile de ilgilidir. Eğer fazlaca terleyen biri iseniz veya ayakkabı giyme süreniz fazla ise hava almayan kapalı ayakkabılardan, botlardan uzak durmalı teri emen pamuklu çorapları tercih etmelisiniz. Aksi takdirde ayak kokusuna birde mantar problemi eklenebilir. Tırnak mantarı ve ayak mantarı ciddi derecede sorunlardır.

Ayaklarınızın kokmamasını istiyorsanız çoraplarınızı her gün değiştirmeli ve ayak temizliğine önem vermelisiniz. Eğer ayakta akıntı varsa koku ve mantar oluşması kaçınılmazdır. Abdest almak özellikle de 5 vakit olursa ayak kokusuna başlı başına bir çözümdür. Bu sayede ayaklar gün içinde birkaç kere hava alır ve temizlenir.

Ayak kokusuna ne iyi gelir

İbrahim saraçoğlu ayak kokusu için adaçayını öneriyor. Boğaz ağrısı ve öksürük gibi sorunların yanı sıra adaçayı ayak kokusunu da geçiriyor. Akşam eve geldiğinizde bir leğene kaynar su dökün ve 3-4 tutam adaçayını bu suya boşaltın. Suyun sıcaklığı ayaklarınızın girebileceği seviyeye düşünce ayaklarınızı suya sokun. Bu sizi dinlendirecek, ayaklarınızdaki kokuyu alacaktır. Ayaklarınızı sudan çıkardıktan sonra durulamanıza gerek yoktur.

İbrahim Saraçoğlu ayak kokusu için bir de ceviz yaprağını tavsiye ediyor.Tencereye yaklaşık iki litre su koyup kaynatınız. İçine iki yemek kaşığı kurumuş ceviz yaprağını atıp 8 dakika kaynatınız. Daha sonra tenceredeki suyu leğene döküp ayaklarınızı suya sokunuz.

Ayak kokusuna ne iyi gelir diyenler için videolarımızda önemli bilgiler bulunmaktadır.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
biliyor