BAĞIRSAK HASTALIKLARI

Ev yapımı probiyotik gıdalar

Mideye iyi gelen probiyotik gıdalar evde de yapılabiliyor.Her gıdada olduğu gibi kendi imkanlarımız ile elde ettiğimiz ve evde ürettiğimiz gıdalar kesinlikle çok daha faydalı ve uzmanlar da bunu vurgulamaya devam ediyor. Eğer imkanınız varsa sizler de ev yapımı probiyotikler ile birlikte sağlığınızı koruma altına alabilir ve maddi anlamda da fayda sağlayabilirsiniz. Gerçek şifa kaynağı olan ürünler doğada bizlere sunuluyor ancak bunları işlemek ve daha özel hale getirmek de kesinlikle bizim elimizde. Yoğurt tercihinizi genellikle dışarıdan yapıyorsunuz ya da güvenilir olduğunu düşündüğünüz markaların ürünlerini satın alıyorsunuz ancak yapılan en büyük hatalardan bir tanesi kesinlikle budur ve bu hatalar da sağlığınızı belli oranda etkiliyor.

Evde yoğurt yapımı oldukça basit ve sizler de vaktim var diyorsanız eğer tercihinizi bu şekilde yapabilirsiniz. En azından ne tükettiğinizi bileceksiniz ve kesinlikle çok daha sağlıklı olacaktır. Bunun yanı sıra ekşi mayalı ekmek de yine evlerinizde yapabileceğiniz gıdalardan bir tanesidir. Hepinizin bildiği gibi ekmek, insanın en büyük ihtiyaçlarından bir tanesi ve her öğünde soframızda mutlaka yer alıyor ancak nasıl üretildiğini ya da hangi koşullarda yapıldığını ne yazık ki bilmiyoruz. Sizler de kendi ekmeğinizi kendiniz yapabilir ve çok daha sağlıklı gıdalara imza atabilirsiniz.

probiyotik

Bir diğer ev yapımı probiyotik gıdamız ise turşulardır. Yine birçok insan bu gıdaları dışarıdan satın almayı tercih ediyor ve birçok marka da bu konuda bizlere hizmet veriyor ancak her zaman söylediğimiz gibi nasıl bir ortamda üretildiklerini bilmiyoruz. Dışarıdan satın aldığınız her gıda emin olun fayda sağlamak yerine zarar veriyor. Turşularınızı kendiniz yapabilirsiniz ve çok daha sağlıklı bir tüketim için adım atabilirsiniz.  Mide ve bağırsak hastalıklarının en önemli nedenlerinden bir tanesi kesinlikle sağlıksız gıdalardır ve bu gıdaların ne olduğunu da az çok biliyoruz. Eğer daha güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmak istiyorsanız sizler de hiç düşünmeden kendi üretiminizi yapabilirsiniz. Bağırsak ve midedeki zararlı organizmaların temizlenmesinde ev yapımı probiyotikler kesinlikle çok daha etkin bir rol oynuyor ve uzmanlar da bu konuda sizleri uyarmaya devam ediyorlar…

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
biliyor