NE NEYE İYİ GELİR

İbrahim Saraçoğlu ülseratif kolite ne iyi gelir cevaplıyor

İbrahim Saraçoğlu ülseratif kolite ne iyi gelir sorusunu cevaplıyor. Ülseratif kolit kalınbağırsakta meydana gelen bir iltihaptır. Mukozadaki iltihap yaralara ve kanamalara neden olur. Ülseratif kolit halsizlik, kansızlık, karın ağrısı ve dışkıda kan gibi şikayetlere sebep olur. Ülseratif kolit tedavisi için İbrahim Saraçoğlu kürleri uygulanmadan önce doktor tedavisine uyulmalı, hocamızın önerdiği kürler doktorun bilgisi dahilinde uygulanmalıdır.

İbrahim Saraçoğlu ülseratif kolit için süpürge otu tohumunu önermektedir. Bir tatlı kaşığı süpürge otu tohumu havanda dövülüp su ile içilir. Bu kür günde üç defa aç karna uygulanır.

İbrahim Saraçoğlu ülseratif kolit için limon melisa çayı kürünü de tavsiye ediyor. Limon melisayı bir bardak kaynar suya ekleyin ve 5 dakika kaynatın. Ilıyınca süzülüp günde iki defa içilir. Bu kürü süpürge otu tohumu kürü ile birlikte uygulayabilirsiniz.

Ülseratif kolite karanfil de iyi gelir. Sekiz adet kuru karanfili kırıp aç iken çiğnemeden yutunuz. Günde iki defa uygulayabilirsiniz. Karanfil ishale de iyi gelir.

Ülseratif kolit gibi sindirim sistemi hastalıkları psikolojiyle ilgilidir. Mide bulantısı ve ishal gibi rahatsızlıkların bazen kaynağı psikolojik olabilir. Bu nedenle aşısı sinir ve stresten uzak durulmalıdır. İbrahim Saraçoğlu sinir sistemi ile sindirim sisteminin birbiri ile yakından ilişkili olduğunu, birindeki rahatsızlığın diğerini etkileyeceğini söylüyor.

Ülseratif koliti olanlar nasıl beslenmeli ?

Eğer ülseratif kolit iseniz acılı, ekşili, baharatlı besinlerden Hindistan ve Uzakdoğu mutfağına ait yemeklerden uzak durmalısınız. Süt ve peynir de rahatsızlık verir. Fakat yoğurt faydalıdır. Kaliteli yağları tüketmeli, hayvani yağlar yerine sıvı yağları tercih etmelisiniz.

Portakal ve greyfurt gibi ekşi meyveleri ölçülü tüketmeli, yine aynı şekilde kurufasulye ve baklagiller gaz yapıcı olduğu için bunları da fazla yememelisiniz.

Related Articles

3 Comments

 1. Merhabalar
  7 yaşındaki kızım 3 senedir ülseratif kolit hastası… şiddetli atakları oluyor… gece dahil günde 30 35 kere ağrılı tuvalete çıkıyor.. kanaması sürekli devam ediyor.. yardımcı olursanız sevinirim

  1. Nar kabuğu demle içsin sabırla dene
   Kanteron yağı aç karnına içşin
   Kanteron çayı
   Melisa çayı
   Yayla çorbası bol içsin sıvı bol tüketsin
   Sabırla dene inş geçecek
   Perize dikkat etsin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
biliyor